Biuro prasowe iiyama Polska
Informacje prasowe na temat nowości firmy iiyama
Zapraszamy
Piątek 26 Kwietnia 2019

Podziel się swoją wizją dzięki nowym dotykowym ekranom wielkoformatowym iiyama w rozmiarach 65, 75 i 86 cali

Kwiecień 2019. Tej wiosny japoński producent iiyama ogłosił wprowadzenie nowej serii interaktywnych, wieloformatowych ekranów dotykowych zaprojektowanych z myślą o tworzeniu przestrzeni wspierających współpracę w edukacji i biznesie.

Poprawa wydajności to jedna z najważniejszych kwestii w biznesie. Sektor edukacji nieustannie musi zaś dostosowywać swój przekaz do wymagań nowych pokoleń uczniów. W obu przypadkach kluczem do sukcesu są narzędzia do skutecznej współpracy, które łączą doskonałą jakość prezentowanego obrazu z najnowszymi aplikacjami do udostępniania, przeglądania i edytowania treści. Właśnie z takiego założenia wyszła iiyama, tworząc nową serię dotykowych ekranów wielkoformatowych 03 – urządzeń dedykowanych do wykorzystania w przedsiębiorstwach, salach konferencyjnych, szkołach i innych placówkach edukacyjnych.

 

Łączące oprogramowanie iiWare 8.0, czyli preinstalowany zestaw aplikacji pod systemem Android, z dołączanym w standardzie modułem WiFi, ekrany z serii 03 doskonale poradzą sobie z szeregiem różnorodnych zadań - od prezentowania materiałów przez kilka osób jednocześnie do zapewniania możliwości sprawnego przeprowadzania testów wiedzy studentów.

 

Oprogramowanie iiWare obejmuje:

 

  • Note – aplikację cyfrowej tablicy w rozdzielczości 4K, która pozwala na nanoszenie notatek zarówno na ekranie jak i na prezentowanych materiałach;
  • Przeglądarkę internetową;
  • Menedżer plików;
  • Menedżer dysku w chmurze;
  • WPS Office dla plików zgodnych z MS Office;
  • Aplikację ScreenSharePro

 

Co to oznacza w praktyce? ScreenSharePro pozwala na udostępnianie, strumieniowanie czy wykonywanie zrzutów ekranu z dowolnego urządzenia podłączonego do tej samej sieci bezpośrednio na ekranie. Wszystko po to, żeby konferencje, spotkania biznesowe i zajęcia szkolne były angażujące i przebiegały bezproblemowo. Co więcej, iiWare umożliwia odtwarzanie prezentacji i plików wideo w wysokiej rozdzielczości, a także obsługuje odczyt plików w praktycznie każdym formacie bezpośrednio z pamięci wewnętrznej USB, czy online. Ekrany doskonale współpracują również z aplikacjami Microsoft, takimi jak Excel, OneNote, Interactive Whiteboard, PowerPoint i Ink Workspace.

 

„Nowa seria 03, która zastępuje popularną serię 68, to kolejny etap rozwoju naszego portfolio ekranów wielkoformatowych w kierunku jeszcze lepszego spełnienia potrzeb naszych klientów. I tak, aby odpowiedzieć na rosnącą potrzebę możliwości bezprzewodowego łączenia się z monitorem, do ekranów wchodzących w skład serii 03 moduł WiFi dołączany jest w standardzie. Dzięki preinstalowanemu oprogramowaniu iiWare seria 03 oferuje także szeroki wachlarz intuicyjnych funkcji i aplikacji, które pomogą nauczycielom i organizacjom dzielić się swoją wizją z odbiorcami” – mówi Robert Tomaszewski, Business Development Manager Professional Displays iiyama Polska.

 

Opcjonalnie zestaw można poszerzyć o dedykowany slot PC iiyama, wyposażony w procesor Intel® i5  i preinstalowany systemem Windows 10 w wersji Enterprise. W efekcie z ekranu można łatwo stworzyć samowystarczalne i kompletne urządzenie typu all-in-one. SPC5801BB PC wyposażono w mocny procesor ze zintegrowaną kartą graficzną Ultra HD i szybki dysk SSD.

 

Panele wchodzące w skład serii 03 dostępne są w trzech rozmiarach: 65”, 75” i 86” i mogą pracować w trybie 24 godzin na dobę. Zostały one wyposażone w matrycę IPS o rozdzielczości 4K UHD w formacie 16:9 i zapewniają jasność na poziomie 350 cd/m². Sama matryca pokryta jest też specjalną powłoką antyrefleksyjną, zapewniającą doskonałą widoczność nawet jeśli światło pada bezpośrednio na nią. Czterordzeniowy procesor z 4 GB RAM gwarantuje ostrą i odwzorowaną w najmniejszych detalach grafikę. Warto podkreślić także obecność czterech portów USB 3.0, służących do udostępniania i zapisywania materiałów. Jeden z nich znajduje się na górnej krawędzi, dlatego idealnie nadaje się do podłączenia kamery do wideokonferencji.  

 

 

Model

ProLite
TE6503MIS-B1AG

ProLite

TE7503MIS-B1AG

ProLite
TE8603MIS-B1AG

Przekątna

65“

75“

86“

Panel

IPS LED – 16:9

Technologia dotykowa

Infrared – 20 dotykowych punktów

Rozdzielczość

4K Ultra HD - 3840 x 2160 - (8.3 megapikseli)

Jasność

350 cd/m²

Wejścia sygnału

VGA, 3x HDMI (2.0), 1x DisplayPort

Porty

USB (Touch) RJ45, RS232c i 4x USB 3.0

Wyjście sygnału

1x HDMI (v.2.0, 3840x2160 @60Hz)

Orientacja

Pozioma

Czas pracy

24/7

VESA

600 x 400 mm

800 x 400 mm

800 x 600

Dodatkowe funkcje

powłoka antyrefleksyjna, iiWare 8.0 (Android ), moduł WiFi, głośniki 2x 10W, dwa rysiki (z możliwością przypisania dwóch odrębnych stylów w trakcie jednoczesnej pracy na ekranie), slot PC (sprzedawany oddzielnie) i 32GB wewnętrznej pamięci.  

Cena

 8000 PLN

 13000 PLN

 16000 PLN

             

 

 

Więcej szczegółów znajduje się na stronie https://iiyama.com/pl_pl/.

 

Wersja 65-calowa:

https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-te6503mis-b1ag/

Cena: 8000 zł

 

Wersja 75-calowa:

https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-te7503mis-b1ag/

Cena: 13000 zł

 

Wersja 86-calowa:

https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-te8603mis-b1ag/

Cena: 16000 zł

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie

Japońska firma iiyama jest czołowym producentem monitorów działającym na skalę międzynarodową. Od 1973 roku iiyama dostarcza klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom rozwiązania, które pomagają im kontaktować się ze światem i dzielić się swoimi historiami. Monitory desktopowe iiyama towarzyszą ludziom w pracy oraz w domu. Monitory z serii G-Master #monitors4gamers umożliwiają graczom w pełni odblokować ich gamingowy potencjał. A ekrany wielkoformatowe oraz dotykowe iiyama pozwalają firmom i instytucjom dotrzeć z ich przekazem do klientów oraz partnerów.